חדשות

טיפול להקפאת נגע חשוד בכליה בוצע לראשונה ב"לניאדו"

בית החולים בנתניה מרחיב את הליכי הרדיולוגיה הפולשנית | הקריואבלציה בוצעה ביחידת הדימות בהרדמה כללית ונמשכה כשעתיים

קריואבלציה

טיפול קריואבלציה, הקפאת גידול בכליה, בוצע לראשונה במרכז הרפואי לניאדו בנתניה ביום א' בבת 79 שאובחנה עם גוש החשוד כממאיר במהלך בדיקת סיטי שיגרתית.

במעקב נצפתה גדילה של הגוש והוחלט להסירו בניתוח זעיר פולשני. הסרה חלקית של הכליה עלולה הייתה להוות סיכון בשל מחלות הרקע הרבות של המטופלת. את הפעולה ביצעו ד"ר אחיהוד בנדט מנהל האגף לדימות רפואי והיחידה לרדיולוגיה פולשנית בבי"ח לניאדו, בשיתוף עם ד"ר אלכסנדר בלינקי מצוות אנגיו סנטר. הפעולה בוצעה ביחידת הדימות בהרדמה כללית, על ידי צוות מרדימים ונמשכה כשעתיים.

בשלב הראשון הוחדרה לגידול מחט חלולה בקוטר של מילימטרים ספורים לצורך ביופסיה. מחט ייעודית נוספת, המייצרת כדור קרח העוטף את הגידול והורס את תאיו, הוחדרה למחט החלולה. במידת הצורך ובהתאם לגודל הגידול ניתן להחדיר מחטים נוספות. כדי לקבל תוצאות אופטימליות ולמנוע סיבוכים, לאורך כל הפעולה נעשית בקרה על מיקום המחטים וגודלו של כדור הקרח. הפעולה עברה בהצלחה רבה וללא כל סיבוכים והמטופלת שוחררה לביתה לאחר השגחה של לילה וללא כל כאבים, נקזים או צלקות.

ד"ר בנדט אמר כי בבית החולים ממשיכים לשדרג טיפולי רדיולוגיה פולשנית. "הליכי אבלציה, וספציפית קריואבלציה, הם תחום פעילות הדורש ידע מקצועי, מיומנות, ניסיון רב וטכנולוגיה מתקדמת", אמר.

מנכ"ל בית החולים, נדב חן, בירך את צוות אגף הדימות על ביצוע הטיפול המורכב ואמר: "אנו נמצאים בהליך מתמשך של גיוס כח אדם איכותי, לצד השקעה בטכנולוגיות מתקדמות, הליך הנותן את פירותיו".

נושאים קשורים:  קריואבלציה,  ד"ר אחיהוד בנדט,  לניאדו
תגובות
אנונימי/ת
27.12.2023, 19:06

אודי עלה והצלח

אנונימי/ת
27.12.2023, 19:16

כל הכבוד. רדיולוגיה פולשנית בחזית הקדמה. הגיע הזמן שמטופלים יכירו את התחום והטיפולים האפשריים.